Роторозширювачі

Вигляд
Порівняти
Сортувати за:
Показати предмети
 
(0)
22.30 грн.
 
(0)
650.00 грн.
 
(0)
259.70 грн.
 
(0)
259.70 грн.
 
(0)
67.40 грн.
 
(0)
685.00 грн.
 
(0)
22.30 грн.
 
(0)
99.60 грн.
 
(0)
35.40 грн.
 
(0)
309.80 грн.
 
(0)
102.70 грн.
 
(0)
102.60 грн.
 
(0)
67.40 грн.
 
(0)
67.40 грн.
 
(0)
24.30 грн.
 
(0)
20.80 грн.
 
(0)
363.90 грн.
 
(0)
487.00 грн.
 
(0)
1660.00 грн.
 
(0)
1660.00 грн.
 
(0)
885.40 грн.
Вигляд
Порівняти
Сортувати за:
Показати предмети

Роторозширювачі, ретрактори стоматологічні

У стоматологічній практиці використовують багато інструментів, серед яких є чимало допоміжних. До них відносяться роторозширювачі або ретрактори. Завдяки таким інструментам суттєво полегшується робота стоматолога, підвищується якість та безпека лікарських маніпуляцій. Купити роторозширювач варто і терапевту, і хірургу, і іншому фахівцю, оскільки це універсальний інструмент, необхідний кожному.

Призначення роторозширювачів

Навіть найслухняніший і спокійніший пацієнт може ускладнити завдання стоматолога, періодично прикриваючи рот. Це виробляє неусвідомлено, але іноді – у невідповідний момент. І є чимало випадків, коли пацієнт прикриває рот усвідомлено, оскільки відчуває страх. У цих випадках проводити огляд або лікувальні маніпуляції неможливо, і втрачається чимало часу на те, щоб забезпечити доступ до робочої області.

Запобігти таким ситуаціям допомагає стоматологічний розширювач. Також він запобігає травмам м'яких тканин при виконанні терапевтичних процедур.

Принцип роботи

Класичний роторозширювач складається із двох бранш, які з'єднуються між собою цевним механізмом. На одній із браншей розташований фіксатор, який набуває форми верхньої щелепи пацієнта, друга бранша виконана у формі нижньої щелепи. Також на другій бранші розташований фіксатор мови. Зміна положення фіксаторів, мовоутримувача забезпечується шарнірами, які є на кожній із браншів.

Для підвищення комфортності використання ретрактора використовуються знімні силіконові запобіжники. Вони не тільки знижують ризик травми та усувають неприємні відчуття (все-таки дотик холодного металу до щок або губ це неприємно), але й покращують фіксацію ретрактора.

Також виробляються ретрактори інших видів та форм, призначені для конкретних цілей.

Переваги ретракторів

Стоматологічні роторозширювачі – універсальні інструменти, необхідні в практиці будь-якого лікаря. Так, можна проводити маніпуляції і без ретрактора, але його застосування дає багато плюсів:

 • надійна фіксація положення щелеп, оптимальна щодо огляду, лікування;
 • ретрактор знімає навантаження із суглобів щелеп, жувальних м'язів, забезпечуючи їм максимально щадний режим – це особливо актуально для тривалих маніпуляцій;
 • знижується ризик травмування язика, губ, щік пацієнта (немає раптової зміни положення щелеп);
 • максимальний доступ до робочого поля, відсутність перешкод.

Види стоматологічних роторозширювачів

Сьогодні можна замовити роторозширювачі різних видів. Виробники пропонують:

 • багаторазові ретрактори – вони виготовлені з нержавіючої сталі або, рідше, медичного пластику, можуть стерилізуватись хімічним способом або в автоклаві;
 • одноразові інструменти – безпечні та зручні у використанні, забезпечують максимальну асептику та антисептику, після використання утилізуються;
 • дитячі та дорослі – різняться за розміром та конфігурацією;
 • гвинтові або з кремальєрою;
 • тримачі щоки вестибулярні;
 • ретрактори-пластини для щік та губ;
 • ретрактори для відведення щоки.

Всі перелічені інструменти випускаються у широкому асортименті. Багаторазові ретрактори – найбільш затребувані інструменти, які використовуються при реставрації зубів, тривалому лікуванні, хірургічних маніпуляціях, професійному чищенні та відбілюванні, пародонтичному лікуванні тощо. Якщо потрібно забезпечити максимальний доступ до робочого поля, безпеку та комфортність втручань, роторозширювачі – це найпростіше рішення задачі.