Артикулятори та оклюдатори

 
 
Вигляд
Порівняти
Сортувати за:
Показати предмети
 
(0)
259.20 грн.
 
(0)
7664.00 грн.
 
(0)
72.90 грн.
 
(0)
1479.30 грн.
 
(0)
1216.90 грн.
 
(0)
934.80 грн.
 
(0)
351.60 грн.
 
(0)
503.60 грн.
Вигляд
Порівняти
Сортувати за:
Показати предмети

Артикулятори й оклюдатори зуботехнічні

Для виготовлення функціонально повноцінних ортопедичних конструкцій зубні техніки в процесі роботи використовують спеціальні механічні пристрої ─ оклюдатори й артикулятори.

Відмінності між пристроями й їх будова

Оклюдатор - пристрій, що дозволяє відтворити рухи нижньої щелепи вгору-вниз, тобто виключно відкриття й закриття рота. Його будова досить проста. Основу складають дві рами: верхня ─ горизонтальна, нижня - зігнута так само, як і нижня щелепа. Між собою їх з'єднує шарнірне кріплення. Через обмеженість у русі оклюдатор використовують лише для уточнення висоти прикусу й виставлення правильної оклюзії.

Артикулятор на відміну від окклюдатора здатний повторювати абсолютно всі рухи нижньої щелепи. Тому сфера застосування його значно ширше. У зуботехнічних лабораторіях артикулятори потрібні для виготовлення коронок і протезів будь-якої конструкції.

Види артикуляторів й оклюдаторів

Усі пристрої розрізняються за розмірами (малі, середні та великі), матеріалом виготовлення (сталь, пластик) і конструктивними особливостями (дротяні, литі й універсальні системи).

Існує кілька типів артикуляторов, що відрізняються не тільки конструкцією, але і виконуваними функціями. Деякі фахівці поділяють їх всього на дві групи - середньоанатомічні й універсальні, інші застосовують таку класифікацію:

  • прості шарнірні - використовуються як наочний посібник, оскільки бічні рухи в них виключені;
  • середньоанатомічні (лінійно-площинні) - суглобові й різцеві кути в них фіксовані, проте їх застосовують для виготовлення одиночних коронок і знімних протезів при повній адентії;
  • напіврегульовані - для їх налаштування використовуються або середньостатистичні дані, або встановлюються кути, відповідні анатомічним особливостям щелепної системи пацієнта, виходячи з результатів, отриманих за допомогою інших пристроїв;
  • універсальні (повністю регульовані) - застосовуються в разі потреби повної реконструкції оклюзії, причому їх налаштовують, виходячи з аксіографічних або пантографічних даних про траєкторію руху нижньої щелепи пацієнта.

Вибираючи пристрій обов'язково слід враховувати обсяг і рівень робіт, в яких планується його задіяти.

Артикулятори й оклюдатори в компанії «DLX»

У каталозі компанії «DLX» Ви можете купити артикулятори й оклюдатори різних моделей від провідних виробників зуботехнічного обладнання за доступними цінами.

Жодна лабораторія не обходиться без цих механічних пристроїв. Адже саме завдяки їм можливо правильне розміщення штучних коронок на протезі зі створенням множинних контактів між зубами-антагоністами під час будь-яких рухів нижньою щелепою. Унаслідок точного припасування повністю виключено нерівномірний розподіл жувального навантаження. До того, поліпшується стійкість протеза, скорочується термін адаптації й досягається найбільш повноцінне пережовування їжі.

Доставка замовлення здійснюється «Новою поштою» в будь-яке місто країни. При покупці від 2000 гривень вона буде безкоштовною.