Пружини ортодонтичні для брекетів
Ортодонтичні пружини є активно діючим приладом, який використовують одночасно з носінням брекетів. Вони необхідні при переміщенні зубів в різних напрямках, для розширення або звуження зубного ряду, а також для зміни оклюзійних відносин між зубами-антагоністами. Ортодонтичні пружини встановлюються разом з дугою переважно в тих випадках, коли будь-яка зубна одиниця сильно вибивається з ряду.
За конструкцією пружини можуть бути різними (круглими, петлеподібними, спіралеподібними), а термін їх носіння залежить від тяжкості дефекту. Діючою частиною пружини є вигини або витки, при цьому сила впливу залежить від властивостей металу, форми виробу, кількості витків, довжини вигину, діаметра дроту та ін.
Види пружин
- Затуляльні, або на розтягнення (маркування «Closed»). Необхідні для закриття проміжків між зубними одиницями.
- Відкривальні, або на стиск (маркування «Open»). Призначені для створення вільного простору в зубній дузі.
- Торкові (силові) пружини Гудмана. Забезпечують повний контроль за ходом ортодонтичного лікування. Їх використовують для отримання потрібного торку з лінгвальної або вестибулярної сторони будь-якого зуба. Це важливо для попередження рецидиву, який може бути спровокований неправильним вирівнюванням кореня. Силові пружини бувають двох розмірів: малі (для нижніх і верхніх бічних різців невеликих розмірів) і великі (для іклів, премолярів і верхніх центральних різців).
- Пружини Плетчера. Відносяться до групи пружин на розтягнення. Використовуються для закриття проміжків між зубами в тих випадках, коли для цього потрібно докласти значних зусиль.
Матеріал виготовлення для ортодонтичних пружин
Для виготовлення пружин найчастіше використовують:
- Нікель-титановий сплав (NiTi). З нього виготовляють відкривальні та затуляльні пружини. Основна перевага матеріалу - висока еластичність. Залежно від величини сили пружини NiTi поділяють на легкі (Light), середні (Medium) і сильні (Heavy).
- Титан-молібденовий сплав (TMA). У порівнянні зі сплавом NiTi такі пружини сильніші. Однак слід пам'ятати, що в процесі експлуатації вони вимагають частішої реактивації, ніж NiTi.
- Кобальт-хромовий сплав (CoCr). Пружини з нього бувають двох типів - відкриті і закриті. За характеристиками властивості сплаву схожі на TMA. Їх силовий вплив в міру руху зубних одиниць слабшає, тому потрібно регулярна реактивація.
Також деякі виробники виготовляють пружини з медичної нержавіючої сталі.
Ортодонтичні пружини в каталозі «DLX»
Корекція зубного ряду з використанням пружин займає значно менше часу. Ці елементи досить легко встановлюються і знімаються, коли їх дія більше не потрібна.
У нашому каталозі можна знайти відкривальні та затуляльні пружини. Але асортимент постійно поповнюється. Тому, щоб бути в курсі всіх новинок, зареєструйтесь на сайті та вкажіть електронну адресу, щоб оперативно отримувати найсвіжішу й актуальну інформацію. |