Ковади зуботехнічні

 
 
Вигляд
Порівняти
Сортувати за:
Показати предмети
 
(0)
865.00 грн.
Вигляд
Порівняти
Сортувати за:
Показати предмети

Зуботехнічні ковадла

Зуботехнічне ковадло - обладнання, без якого неможливо обійтися при виготовленні будь-якої ортопедичної конструкції. Його використовують у ході попередніх робіт із карбування коронок з металу.

Будова ковадла та його застосування

Спочатку зубні техніки користувалися ковадлом Маньківського зі знімними стрижнями. Пізніше воно було дещо модифіковано Шаргородським Л. Є., який збільшив кількість металевих стрижнів і урізноманітнив їх форму, чим значно полегшив і спростив роботу зубних техніків.

Інструмент виготовляють зі сталі. Проте, він важить усього 800 г. Зуботехничне ковадло має масивну круглу основу та вертикальну стійку, наглухо вкручену в його центр. На них розташовані металеві стрижні, що приблизно повторюють форму зубів (клиноподібні, кулясті, усічений конус).

Здебільшого зуботехнічне ковадло використовують для попередньої обробки коронок, а саме при карбуванні гільз для зменшення псування металевого штампа з легкоплавкого металу.

Кування та нюанси роботи на зуботехнічному ковадлі

Кування - обробка металу механічним способом з метою зміни форми майбутнього виробу. По суті, воно вважається різновидом штампування, але відрізняється неможливістю надання точної форми деталям.

У зубному протезуванні кування використовується для виготовлення коронок із металу і часто передує штампуванню. Друга назва цього процесу - карбування. На зуботехнічному ковадлі виконують різні види робіт:

  • надають гільзам первинну форму;
  • розпрямляють складки та заломи на заготовках для коронок, виконаних з легкоплавкого металу;
  • розплющують дріт для виготовлення кламерів;
  • виготовляють капи, пластинки й різні елементи з металу для ортодонтичних апаратів.

Зубним технікам під час кування доводиться враховувати такий момент, як зміна структури матеріалу, яка через попереднє вальцювання й протягування на спеціальних апаратах стає волокнистою. Тому при куванні гільз на штампі удари молоточка повинні йти по ходу волокон, тобто вздовж них. Інакше при ударі впоперек, волокна виявляються розсіченими, що веде до зниження міцності металевої коронки. До того ж, при роботі слід враховувати можливість стоншування металу на окремих ділянках заготовки.

Зуботехнічні ковадла в каталозі компанії «DLX»

Купити зуботехничне ковадло можна на нашому сайті. Тут представлена продукція провідних світових виробників стоматологічного та зуботехнічного обладнання за доступними цінами.

Усе обладнання сертифіковане та відповідає міжнародним стандартам якості. Кожне зуботехнічне ковадло знаходиться в індивідуальній упаковці, що захищає його поверхню від ударів і подряпин, що сприяє збереженню ідеального товарного вигляду. Доставка продукції оперативно здійснюється в будь-який населений пункт країни.