ОПИС Протейпер машинний (Protaper) – ендоканальний інструмент
Опис:
- протейпери – це унікальні надгнучкі нікель-титанові файли нового покоління, які дозволяють проводити якісне препарування важкопрохідних кореневих каналів, які погано піддаються традиційній інструментальній обробці. Незважаючи на те, що вони застосовуються в особливо складних, дуже кальцифікованих і вигнутих кореневих каналах, їх можна використовувати і в інших випадках;
- створення інструментів Протейпер ознаменувало нову епоху в стоматології;
- включаючи в себе майже всі достоїнства нікель-титанових інструментів, протейпери мають ряд особливостей, які дають їм перевагу над іншими ендодонтичними інструментами.
Переваги:
- множинна конусність робочої частини інструменту. Це збільшує гнучкість протейперів;
- випукло-трикутний поперечний переріз. Опуклість збільшує міцність інструменту, а трикутна форма зменшує площу контакту протейпера зі стінками каналу, тим самим, збільшуючи безпеку ендодонтичного втручання;
- змінюються кути й кроки спіралей. Вони дозволяють протейперу ефективно витягати "сміття", отже, зменшується ризик обтурації;
- прогресуюча конусність. У клінічному відношенні така особливість протейперів з одного боку значно покращує гнучкість і ріжучу ефективність протейпера, у той же час, зменшуючи кількість підходів необхідних для проходження кореневого каналу й забезпечуючи більшу безпеку в роботі.
Характеристика:
Система протейпер складається з 6 інструментів, які розподілені у двох групах, по три інструменти в кожній: формують (шейпери) та фінішні файли.
Формуючі файли:
- як говорить сама назва, цей клас протейперів використовується для надавання кореневому каналу потрібної форми. У неї входять файли Sx, S1, S2.
Протейпер Sx:
- протейпер Sx використовується як для обробки коротких кореневих каналів, так і для надання потрібної форми коронкової частини довгих каналів;
- кінчик робочої частини цього інструменту має діаметр 0,19 мм, а діаметр основи складає 1,20 мм. Довжина протейпера Sx становить 19 мм, і в порівнянні з двома іншими Шейпера в Sx конусність вище. Слід зазначити, що конусність цього протейпера спочатку зростає від D1 (.035) до D9 (.19), а потім падає до .02.
Протейпери S1:
- протейпер S1 призначений для препарування верхньої третини кореневого каналу. Інструмент доступний у розмірах 21 мм і 25 мм. Діаметр кінчика протейпера S1 становить 0.17 мм, а конусність росте протягом усієї робочої частини від .02 до .11.
Протейпери S2:
- протейпери S2 призначені для препарування середньої третини кореневого каналу і, як і S1 має довжину 21 мм і 25 мм. Діаметр кінчика цього інструменту становить 0.20 мм, а її конусність – 0.04, яка поступово збільшується і в ділянці D16 досягає 0.115.
Фінішні файли:
- фінішери призначені для остаточного оформлення апікальної третини кореневого каналу, а також для вирівнювання й розширення середньої третини каналів. Вони, як і шейпери, складаються з 3 інструментів: F1, F2, F3.
- діаметр кінчика протейпера F1 становить 0.20 мм, F2 0.25, F3 0.30. Характерно, що всі 3 інструменти в проміжку D0-D3 мають фіксовану конусність (.07, .08, .09% відповідно). Після D3, незважаючи на те, що діаметр інструмента продовжує збільшуватися, конусність зменшується до 0.055, завдяки чому збільшується гнучкість протейпера.
Довжина 25 та 31 мм.
Недоліки:
Незважаючи на те, що протейпери є майже ідеальними ендодонтичними інструментами, вони не позбавлені недоліків:
- важко обробляти канали з апікальним отвором більше 30. Справа в тому, що найбільший протейпер (F3) відповідає розміру 30, що ускладнює обробку каналів з широким апікальним отвором.
- неможливість обробки довгих каналів, оскільки максимальна довжина протейперів 25 мм.
Комплектація:
|